Niewiarygodna historia syjamskich bliźniaczek

Opublikowano 01/27/2021
Reklama

Na pewno słyszałeś o tych syjamskich bliźniaczkach. Ich niesamowita historia zainteresowała ludzi z całego świata Są bardzo znane w Stanach Zjednoczonych ale też poza nimi. W poniższym artykule została spisana przez nas ich niezwykle fascynująca historia.

Co to znaczy syjamskie bliźniaczki

Ich rodzice zawsze bardzo pragnęli dziewczyny miały w miarę normalne życie. Nie chcieli by były one wiecznie narażone na uwagę ze strony ludzi i mediów. Jednak pewnego dnia rodzina zdecydowała się aby telewizja TLC przeprowadziła wywiady z dziewczynkami. Wtedy wszystko się dla całej ich rodziny zmieniło. O dziewczynkach bowiem dowiedział się cały świat. To co miało być dla rodziny jedynie zwykłym wywiadem w telewizji stało się prawdziwą sensacją a życie codzienne dziewczynek zafascynowało ludzi na całym niemal świecie. Cały kraj pokochał Abby i Brittany. Ludzie zaczęli rozmawiać o dziewczynkach nie tylko w Stanach ale także poza nimi. W poniższym artykule możecie zobaczyć jak radzą sobie dziś i z jakimi przeszkodami muszą się mierzyć każdego dnia, o których my nie musimy nawet myśleć.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.51.31

Co to znaczy syjamskie bliźniaczki

Gdzie się urodziły

Bliźniaczki urodziły się w Minnesocie w Stanach Zjednoczonych. Od zwykłych młodych kobiet rożnią się jedynie budową ciała ale poza tym są naprawdę zwykłymi dziewczynami. Ich Mama – Patty jest pielęgniarką a tata – Mike stolarzem i ogrodnikiem. Zawsze byli kochającą się i wspierającą rodziną. Dziewczyny mają rownież młodsze rodzeństwo – siostrę i brata. Dziś te inspirujące młode kobiety są już dorosłe. Nigdy w życiu nie poddały się i swoją niespotykaną budowę traktują jak życiowe wyzwanie. W 2012 roku udało im się nawet ukończyć uniwersytet. Nie zadowoliłyby się dyplomem ukończenia studiów online więc poszły na uniwersytet w normalnym trybie. Ukończyły Uniwersytet Betel w ich rodzinnym stanie Minnesota. Teraz czas abyśmy przyjrzeli się ich życiu – jak wygląda na co dzień, jak sobie radzą, co myślą o sobie samych i jakie napotykają trudności każdego dnia.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.51.48

Gdzie się urodziły

Operacja nie była u nich opcją

Czy wiecie jak działa anatomia bliźniaków syjamskich? Pierwszą rzeczą którą należy sobie uświadomić to fakt, że rodzaj zrośnięć u takich bliźniaczek jest naprawdę bardzo różna i wszystko właśnie zależy od tego. Oczywiście takie bliźniaki dzielą jedno ciało, ale mają w większości oddzielne narządy. Jeśli chodzi o najważniejsze organy w ciele to każda z bliźniaczek ma własne płuca, rdzeń kręgowy, kręgosłup, żołądek i serce. Dziewczynki posiadają za to tylko jeden układ rozrodczy. Zatem operacja rozdzielenia ich tuż po urodzeniu okazała się bardzo niebezpieczna i ryzykowna dla ich zdrowia i życia. W związku z tym lekarze oraz rodzina nie zdecydowali się na tą ryzykowną operację i pozostawili ich budowę taką jaka jest.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.52.00

Operacja nie była u nich opcją

Wyjątkowo zbudowane

Rodzaj ich zrośnięcia jest naprawdę wyjątkowa nawet jak na bliźniaki syjamskie. Urodzenie bliźniąt syjamskich zdarza się raz na 189 000 narodzin. Bliźniaczki Hensel są bliźniakami w rodzaju parapagus, co oznacza, że posiadają oddzielne głowy i jedno ciało. Z kolei bliźnięta parapagus dicephalic stanowią zaledwie 11 procent wśród bliźniaków syjamskich. Tak więc te bliźniaczki syjamskie nawet w grupie bliźniaków syjamskich występują bardzo rzadko. Życie wszystkich bliźniaków syjamskich jest przepełnione wyzwaniami i przeszkodami które wciąż są zmuszone pokonywać ale bliźniaczki Hensel robią to zawsze z uśmiechem na ustach i nigdy się nie poddają.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.52.17


Wyjątkowo zbudowane

Jak to robią, że chodzą?

Ponieważ bliźniaczki mają taką budowę to każda z bliźniaczek musi kontrolować jedną stronę ciała to siostry współpracują ze sobą przy codziennych czynnościach nawet takich jak chodzenie. Inaczej nie byłyby w stanie przejść nawet jednego kroku do przodu. Wyobraź sobie – każda bliźniaczka kontroluje jedną nogę i jedną rękę i musi w jakiś sposób synchronizować ruchy z drugą z bliźniaczek. W ten sposób siostry na bieżąco współpracują ze sobą. Jest to dla ludzi zupełnie nie do wyobrażenia ale właśnie tak wygląda ich codzienność. Każdy dzień bliźniaczek to ciągłe wyzwania i pokonywanie codziennych przeszkód. Bliźniaczki jednak mają bardzo pozytywne podejście do życia i cieszą się każdą chwilą śmiejąc się non stop i ciesąc każdą chwilą.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.52.31

Jak to robią, że chodzą?

Ich pierwsze problemy

Od pierwszych chwil dziewczynki spotykały na swojej drodze rozwoju wielkie trudności. Bo przecież początki były dla sióstr zupełnie inne niż dla ich rowieśników. Nic nie było dla nich nawet w połowie tak proste i oczywiste jak dla innych dzieci. W miarę rośnięcia było już tylko gorzej. Dziś rodzice wspominają jak trudne było dla dziewczynek opanowanie raczkowanie, a następnie chodzenie. Od najmłodszych lat dziewczynki musiały się uczyć jak ze sobą współpracować i koordynować swoje ruchy wzajemnie. W końcu bliźniaczkom udało się opanować synchroniczne poruszanie się i jakoś zaczęły dawać sobie razem radę. Nie było to jednak dla nich wcale prostym zadaniem i wymagało od nich wielkiej siły, cierpliwości, i ogromnej ilości czasu i poświęcenia.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.52.46

Ich pierwsze problemy

Jak to robią, że chodzą?

Siostry nauczyły się jak chodzić. Wypracowały swój system jak stawiać stopy i nogi aby było im najprościej chodzić. Jeśli przyjrzysz się im uważnie gdy chodzą to zauważysz, że Brittany chodzi na czubkach palców, a Abby chodzi na płasko. Z tego powodu bliźniaczki zdają się utykać. Nie jest to jednak dosłownie utykanie tylko właśnie ich sposób na chodzenie. Nie mają innego wyjścia – aby móc chodzić muszą dopasować się do swoich wzrostów ponieważ nie wcale są tej samej wysokości. Zajęło im to sporo czasu ale udało im się to i teraz w miare swobodnie potrafią chodzić a nawet biegać i uprawiać sporty. Podejście tych dziewczyn jest naprawdę niesamowite.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.53.02

Jak to robią, że chodzą?

Operacja zbyt ryzykowna

Już, że ich separacja byłaby dla nich śmiertelnym niebezpieczeństwem. Lekarze oczywiście zaproponowali rodzicom opcję rozdzielenia dziewczyn tuż po ich urodzeniu. Jednak rodzice po głębokim zastanowieniu zdecydowali, że nie zdecydują się na operację rozdzielenia swoim córkom. Rodzice uznali, że ryzyko jest zbyt duże i nie chcieli ich po prostu stracić. Zdaniem lekarzy była duża szansa, że żadna z sióstr nie przeżyje operacji. Na szczęście swoje i dzieci rodzice podjęli słuszną decyzję i dzięki temu dziewczynki nadal żyją i mają się bardzo dobrze. Dziewczyny jak twierdzą są szczęśliwe – oczywiście szczęśliwe na ile mogą być szczęśliwe – ich życie przecież nawet nie przypomina życia ich równieśników. Tak naprawdę nawet w najmniejższym stopniu.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.53.16

Operacja zbyt ryzykowna

Film nakręcony o ich życiu

Kiedy siostry Abby i Brittany skończyły po 16 lat telewizja TLC poprosiła rodziców sióstr o zgodę na nakręcenie o nich filmu dokumentalnego. Rodzice zgodzili się. Powstał film dokumentalny o codziennym życiu bliźniaczek. Dokument opowiadał wszystko o ich zwykłym, codziennym życiu, a także o ich planach na przyszłość. Dzięki sukcesowi jaki odniósł film dokumentalny dziewczynki wzięły udział w serialu w telewizji TLC o ich własnym życiu. Niestety serial miał tylko jeden sezon. Jeśli chcielibyście obejrzeć ten film to jest taka możliwość w internecie. Jest to bardzo ciekawy dokument o ich życiu.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.53.31

Film nakręcony o ich życiu

Wieczne przeszkody w ich życiu

Ponieważ siostry są ze sobą zrośnięte to dużo ludzi myśli, że dziewczynki nie mogą robić nawet połowy rzeczy co każdy przeciętny człowiek. Jest to tylko prawda częściowa bo większość czynności dziewczyny nauczyły się wykonywać tak jak my wszyscy. Dziewczynki robią wiele rzeczy jak każdy człowiek – od jazdy na rowerze przez pływanie a kończąć nawet na jeździe samochodem. Ale do tego dojdziemy jeszcze w dalszej części artykułu. Siostry opanowały całkiem sporo aktywności które wykonują na co dzień zupełnie zdrowi ludzie. Oczywiście ich opanowanie zajęło im znacznie więcej czasu niż przeciętnej osobie. To co im pomaga to fakt, że siostry są niezwykle zdeterminowane. Bliźniaczki muszą każdą z czynności ze sobą koordynować aby osiągnąć to czego pragną. Po latach ćwiczeń wszystko sukcesywnie opanowują i są w stanie wykonywać właściwie każdą z czynności zdrowego człowieka.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.53.43

Wieczne przeszkody w ich życiu

Prowadzenie przez nich samochodu

Bliźniaczki zdradziły w wywiadzie, że egzamin zdawały dwa razy. Zastanawiacie się pewnie jak dziewczynom udaje się jeździć samochodem. Abby kontroluje sytuacje po prawej stronie a Brittany po lewej stronie samochodu. Tak więc dziewczyny po raz kolejny znalazły system który dla nich doskonale działa. Wszystko to aby zachować synchronizację i móc normalnie a przede wszystkim bezpiecznie jeździć samochodem. Jesteśmy dla nich pełni podziwu bo naprawdę dobrze nauczyły się prowadzić samochód. Dziewczyny są wzorem dla wielu ludzi.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.53.57

Prowadzenie przez nim samochodu

Ich mocne strony

Siostry mają różne zainteresowania mimo, że dziewczyny są przecież bliźniaczkami. Świetnie się to udało ponieważ ich pasje i mocne strony dość dobrze się ze sobą uzupełniają i dziewczyny mogą pomagać sobie nawzajem. Brittany jest świetną pisarką, za to Abby jest mocniejsza w matematyce. Pomimo niemal doskonałych wyników z przeciwnych sobie przedmiotów całkiem dobrze udało im się współpracować ze sobą w szkole. W rzeczywistości, jak wcześniej wspomnieliśmy dziewcyzny nie zdecydowały się na kontynuowanie studiów online. Poszły za to na pobliską uczelnię i ukończyły ją ze świetnymi wynikami. Na pewno bylo to dla nich bardzo dużym wyzwaniem ale ponownie siostry się nie poddały i skończyły szkoły z dobrymi wynikami..

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.54.11

Ich mocne strony

Siostry nawet razem pracują

Dziewczyny świetnie skoordynowały wspólne pisanie i pracę na klawiaturze komputera. Nauczyły się na przykład razem e-maile. Synchronizują pracę dłoni i sprawnie piszą przy komputerze. Musimy pamiętać, że dziewczynki to przecież 2 rożne osoby. Nauczyły się iść na kompromisy pisząc razem e – maile i załatwiając wspólnie sprawy. Ponieważ bliźniaczki są bardzo wrażliwe i niezwykle się o siebie troszczą to nie potrzebują między sobą żadnej komunikacji ustnej. To bardzo pomaga im szybciej pisać. Jest to zupełnie niewiarygodne, że dziewczynki tak świetnie razem potrafią współpracować i osiągają przy tym dobre efekty.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.54.27

Siostry nawet razem pracują

Siostry są inne od siebie

Mimo, że mają jedno ciało to są to naprawdę 2 różne osoby. Mają zupełnie inne zainteresowania, wady i zalety i oczywiście też słabości ale też sojw mocne strony. Jednym z przykładów na to mogą być ich preferencje i styl ubiorania się. Dziewczyny właściwie musiały zatrudnić krawcową aby móc ubraniami wyrazić swoją indywidualność i mieć niestandardowe style ubierania się. To naprawdę niezwykłe, że dziewczyny nie pozwalają, by na ich drodze stanęła jakakolwiek przeszkoda. Nawet jeśli chodzi o coś tak prostego jak ubieranie się i chcą się od siebie różnić mimo, że są w jakimś sensie jednością bo posiadają tylko jedno ciało.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.54.42

Siostry są inne od siebie

Edukacja sióstr

Zawsze ich celem była edukacja. Jak już napisaliśmy nie pozwoliły by przeszkody spowodowane ich budową zmusiły je do stdiowania w trybie online. Zamiast tego uczęszczały na Uniwersytet Bethel. Abby i Brittany udało się ukończyć normalne studia. Początkowo miały nadzieję uczęszczać na różne przedmioty w ramach tego samego kierunku. Jednak przy całej dodatkowej pracy okazało się to dla nich zbyt trudnym zadaniem. Mimo wszystko udało im się ukończyć studia z wyróżnieniem co już jest więcej niż można powiedzieć o wielu młodych zdrowych ludziach w ich wieku. Siostry nadal udowadniają, że dużo ludzi się myli i wystarczy ciężko pracować aby osiągnąć swoje cele i mieć pozytywne podejście do życia a wtedy wszystko się uda.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.54.56

Edukacja sióstr

Przeprowadzka do ich własnego domu

Po ukończeniu uczelni bliźniaczki postanowiły przeprowadzić się do własnego mieszkania. Oznaczało to wiele zmian w ich życiu. Zresztą podobnie jak dla każdego wchodzącego w dorosłość przeciętnego młodego człowieka który przeprowadza się na “swoje”. Telewizja TLC właśnie w serialu o bliźniaczkach skupiła się na ich przeprowadzce i użyła tego jako głównego wątku w serialu. W serialu możesz zobaczyć jak bliźniaki dekorują swój pierwszy dom i jak przygotowują się do swojej pierwszej poważnej pracy w roli nauczycielek w szkole podstawowej. Dziewczyny jako nauczycielki pracują nadal i bardzo to lubią.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.55.09

Przeprowadzka do ich własnego domu

Chcą posiadać rodziny

Jak wszyscy zapewne myślisz jak wygląda życie osobiste bliźniaczek. Abby i Brittany podobnie jak wszystkie młode kobiety bardzo pragną by posiadać rodzinę. Chciałyby się zakochajać, wyjść za mąż i posiadać dzieci. Ale czy jest to w ogóle możliwe? Na pewnoe jest to w ich przypadku bardzo ciężkie do zrealizowania. Dziewczyny zdają sobie sprawę, że ich połączone ciało stwarza ku temu ogromną przeszkodę. Nadal jednak wierzą, że znajdą dla siebie dwóch mężczyzn i będą mogły obydwie założyć rodziny. Wspaniale, że mają tyle wiary i optymizmu którego brakuje nawet zdrowym osobom.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.55.23

Chcą posiadać rodziny

Robienie im zdjęć

Bliźniaczki oczywiście nie lubią być filmowane i fotografowane bez obcych ludzi. I tu cię nie zaskoczymy – masz zupełną rację. Wystąpiły w programie w telewizji TLC i udzieliły licznyćh wywiadów ale to jednak nie to samo. Okazuje się, że nie zawsze są zadowolone kiedy zostają zmuszane do bycia w blasku fleszy. Najbardziej się denerwują kiedy ludzie patrzą się na nie bezczelnie i robią im zdjęcia. Musisz jednak wiedzieć, że bliźniaczkom nie przeszkadza gdy ​​ludzie proszą je o zdjęcie wprost. Nie lubią jedynie robienia im zdjęc bez ich pozwolenia, jak często to ludzie robią – z ukrycia. Jedyne o co proszą to proste pytanie. Nie ma im się co dziwić – nie chcą się czuć obserwowane i nie chcą żeby pokazywano je palcami.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.55.34

Robienie im zdjęć

Występ w Oprah Show

To ukochany talk show ludzi na całym świecie. Oprah zdecydowała się zaprosić do siebie bliźniaczki i zrobiła to gdy miały jedynie po 6 lat. Abby i Brittany niewiele pamiętają z tego występu, ale był to ich pierwszy występ w telewizji i większe zainteresowania mediów ich osobami. Ludzie przyjęli je z wielkim zaciekawieniem i podziwem. To wtedy właśnie bliźniaczki zaczęły mieć całą rzeszę swoich fanów. Nic dziwnego gdyż one i ich podejście do życia jest zupełnie wyjątkowe i bardzo optymistycznie podchodzą do życia. Bardzo często zwykli ludzie są mniej pozytywnie nastawieni do życia.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.55.45

Wysęp w Oprah Show

Kochają uprawiać sport

Dziewczyny nigdy nie przestaną zaskakiwać. A więc siostry kochają sport. Są one chyba bardziej wysportowane niż przeciętny człowiek w ich wieku. Do wspólnych zainteresowań sióstr z pewnością należy sport. One wprost kochają w ten sposób sędzać swój wolny czas. Szczególnie lubią grać w siatkówkę i kręgle. Przy okazji sport pomaga im w utrzymaniu dobrej kondycji ciała. Jest to bardzo przydatne przy ich stanie zdrowia. Bliżniaczki powinny się dużo ruszać i świetnie, że znalazły dla siebie sposób na uprawianie normalnych dyscyplin sportowych. Zapewne wyjdzie im to tylko na zdrowie, bo przecież sport to zdrowie.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.55.58

Kochają uprawiać sport

Kochają muzykę

Ich wspólne zainteresowania nie kończą się jednak na sporcie. Właściwie to obydwie rownież kochają muzykę i uwielbiają grać na różnych instrumentach. Mają wielką nadzieję opanowywać grę na nowych instrumentach przez całe swoje życie. Teraz zaczynamy rozumieć jak naprawdę inspirujące są siostry Abby i Brittany. Dziewczyny sprawiają, że czujemy się winni, że zrezygnowaliśmy z gry na fortepianie jako młode osoby. Jeśli one mogą to czemu my nie. Wystarczy mieć jedynie dobre chęci i dziewczyny są na to genialnym przykładem.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.56.10

Kochają muzykę

Gusta żywieniowe

Pewnie uważsz, że dziewczyny jedząc razem oszczędzają na jedzeniu. Jest to nieprawdą ponieważ każda z dziewczyn ma swój własny żołądek a także swoje preferencje kulinarne. Oczywiście, zatem potrzebują dwóch kolacji. Może te dwie dziewczyny mają i wspólne ciało ale mają różne upodobania kulinarne jeśli chodzi o posiłki. Dziewczynki w niczym nie są podobne jeśli chodzi o gust kulinarny. Tyczy się to rownież ubioru, kolorów – w zasadzie dosłownie każdego aspektu życia. Dziewczynki są naprawdę bardzo różne od siebie pod wieloma względami i mają zupełnie inne osobowości.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.56.22

Gusta żywieniowe

Jak obchodzą urodziny

Bliźniaczki nie oszczędzają na torcie tylko dlatego, że są bliźniaczkami, mają jedno ciało i urodziły się tego samego dnia. Dziewczyny każdego roku dostają dwa torty urodzinowe. Są indywidualistkami a więc ich torty również bardzo się od siebie różnią. Teraz można spojrzeć na ich ostatnie zdjęcie z urodzin – jeden tort jest czekoladowy, a drugie waniliowy. Świeczek oczywiście też jest podwójna ilość i to samo się tyczy prezentów dla bliżniaczek. Nie dostają rownież takich samych prezentów.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.56.33

Jak obchodzą urodziny

Dziewczyny posiadają oddzielne narządy

A co jeśli jedna zachoruje? Czy w takim wypadku od razu chorują dwie czy może tylko jedna z dziewczyn? Już tłumacyzmy: bliźniaczki zwykle nie chorują w tym samym czasie. Pamiętaj, że mają różne organy w swoich ciałach (poza rozrodczymi). Na przykład Abby nigdy nie miała zapalenia płuc natomiast Brittany zachorowała już na nie dwa razy. Abby na pewno ma duże szczęście, że ma własne, mocne płuca. Jej system immunologiczny jest naprawdę silny jeśli nie zaraziła się chorobą od swojej siostry. To całe szczęście.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.56.46

Dziewczyny posiadają oddzielne narządy

Idą zawsze na kompromisy

Pisaliśmy już o tym jak mimo tej nietypowej budowy ich życie się całkiem dobrze układa. Jednak dziewczyny też mają duże problemy – znacznie większe od przeciętnej dziewczyny w ich wieku. Wyobraź sobie, że musisz iść na kompromis w każdym aspekcie swojego życia – od godzin spożywania posiłków aż do snu. Na szczęście kompromis to kolejna umiejętność którą dziewczyny doskonaliły przez całe długie lata. Nie wiemy jak one to robią – my mieliśmy dość problemów z koordynacją naszego życia ze współlokatorami w jednym mieszkaniu.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.56.59

Idą zawsze na kompromisy

Reklama