Hollywood’un Upuzun Boylu Yıldızları!

Yayinlanma tarihi 02/02/2021
Reklam

Hollywood’da sınırsız sayıda uzun boylu oyuncular vardır; aralarından şanslı olanlar ise kariyerlerinin en uç noktasına ulaşarak ün kazanmış oyuncular olmuşlardır. Sadece şans değil, aynı zamanda yetenekleri ve görüşleri onları ünlü bir yıldız olma yoluna sokmuştur. Artık bir marka kadar bilindik hale gelen ünlüler, büyük küçük fark etmeksizin roller üstlenip, sinema dünyasını büyülü hale getirmişlerdir. Oyuncu olmayı planlayan veya sıradan bir sinema tutkunuysanız, bu listeye göz atmanız şart! Bazı oyuncuların bu listede yer almasının tek bir sebebi olduğunda bilin ki uzun boylu oldukları için!

Hollywood’un Upuzun Boylu Yıldızları!

Hollywood’un Upuzun Boylu Yıldızları!

Brad Garrett (2.07cm)

Bradley Henry Gerstenfeld genellikler Brad Garrett adı ile tanınır. Kendisi 2.07 cm boyuna sahip olan komedi alanında bir sürü seyircinin gönlünde taht kurmuş bir yıldız. Garrett’ı çoğumuz Everybody Loves Raymond’daki Ray Romano’nun karakterinin kardeşi Robert Barone olarak ekranlarda gördük. Kendisi Til Death veya Single Parents gibi filmlerde rol almıştır. Bunun dışında, Ratatouille ve Finding Nemo gibi animasyon filmlerinde seslendirme yapmış bir aktördür.

Brad Garrett (2.07cm)

Brad Garrett (2.07cm)

Joe Manganiello (1.98cm)

Joe Manganiello’yu 2002’de çekilen Örümcek Adam filminden hatırlamanız mümkün. Başta tanımakta zorlanabilirsiniz, bizler de hatırlayamadığımızdan geçmişe dönüp inceledik. Peter Parker’ın lisedeki yaramaz rolü Flash Thompson’ı canlandıran Manganiello, birçok başka bilindik filmlerde rol almıştır. What to Expecting When You Expecting ve Magic Mike gibi, bunun dışında HBO’nun True Blood dizisinde de yer almıştır. Kendisini çok sıklıkla görmüş olmasınız bile, Joe Manganiello’yu, eşi Sofia Vergara ile birlikte görmüşsünüzdür.

Joe Manganiello (1.98cm)

Joe Manganiello (1.98cm)

Armie Hammer (1.98cm)

Petrol marketinin en bilindik isimlerinden olan Armand Hammer, Armie Hammer’ın öz babasıdır. Bundan dolayı soyadı sizlerde bir şeyler uyandırmış olabilir. Kendisi, Armie Hammer, Facebook sosyal platformunun filmi olan The Social Network filminde ikiz rolü alarak ün kazanmıştır. Ancak, The Social Network filmini izlemediyseniz ve yine de Hammer’ı tanıyorsanız, bu bir önceki casus filmi olan The Man from U.N.C.L.E’da rol almasından dolayıdır. Bunların dışında kendisi, Beni Adınla Çağır adlı filmde de 2017 yılında rol almıştır.

Armie Hammer (1.98cm)

Armie Hammer (1.98cm)

Joel McHale (1.95cm)

Joel McHale sadece yazar değil aynı zamanda da yapımcı, komedyen, televizyon sunucusu ve bir aktördür. E! ‘nin The Soup adlı programında sunucusu ile ün kazanan yıldız, NBC’ye ait TV programında Jeff Winger karakteriyle altı sene boyunca seyircilerle buluştu. McHale, hangi dizide veya programda yer alırsa alsın, seyircileri güldürmeyi başarmıştır. Bugünlerde ne yapıyor diye sorarsanız, kendisi ABC oyun programı olan Card Sharks’ta sunuculuk yapmaktadır.

Joel McHale (1.95cm)

Joel McHale (1.95cm)

John Corbett (1.95cm)

John Corbett, bu listedeki diper oyunculara göre daha az tanınan bir country müzik şarkıcısı ve zaman zaman aktörlük yapıyor. Sex and the City dizisinde ana karakter olan Carrie Bradshaw’ın epey bir süre Aidan Shaw adlı erkek arkadaşı olduğundan, Sex and The City izleyenleri muhtemelen onu tanır. Bir başka romantik rol canlandıran Corbett, My Big Fat Greek Wedding adlı bilindik bir filmde başrol karakteriydi. Kendisi aynı film seti için ayrıca, Ian Miller rolünü üstlendi.

John Corbett (1.95cm)

John Corbett (1.95cm)

Tyler Perry (1.98cm)

Ünlü Forbes dergisinin açıklamasına göre, Tyler Perry, 2011 yılının eğlence sektöründe en yüksek gelirli ünlü olarak seçildi. 130 milyon dolarlık kazancı ile gurur duyulan bir kişilikti. En başarılı rollerinden biri Madea. Kendisi aynı zamanda bilindik dizi House of Payne’de rol alıyor. ViacomCBS şirketiyle yaptığı 150 milyon dolarlık anlaşma sayesinde, Perry her sene 90 bolüm komedi ve dram dizisi yapacaktık. Tyler Perry’nin ortalama net değeri ise 1 milyar dolardır.

Tyler Perry (1.98cm)

Tyler Perry (1.98cm)

Clint Eastwood (1.95cm)

1960’lı yıllarda Western TV dizisi olan Rawhide’da oldukça başarılı bir oyunculuk performansının ardından Eastwood, kariyerine birçok başarılı çalışma ekledi. Oldukça popüler olan Dirty Harry serisinde Harry Callahan rolünü canlandırdı. Ayrıca Sergio Leone’nun Spaghetti Western filmlerinin üçlü serisinde “Man with No Name” rolünü üstlenerek Hollywood’dun oldukça ünlüler listesinin arasında yer almaya hak kazandı. Kendisi nadiren de olsa, oyunculuğa devam ediyor. Filmlerde sadece aktörlük değil, aynı zamanda yönetmenlik ve yapımcılık rollerini üstleniyor. Eastwood’un 2018 yılında hem rol aldığı hem yönettiği hem de yapımcılığını yaptığı filmi The Mule’dur.

Clint Eastwood (1.95cm)

Clint Eastwood (1.95cm)

Tim Robbins (1.98cm)

Gerçek adı Timothy Francis Robbins olan ancak Tim Robbins ismiyle tanınan aktör, en çok 1994 yılında oldukça başarılı olan film The Shawshank Redemption’da Andy Dufresne rolüyle biliniyor. Aktör bunun dışında, Bull Durham’da Nuke LaLoos, Jacob’s Ladder’da Jacob Singer ve Mystic River’da Dave Boyle rolleriyle de tanınır. Hulu platformundaki Castle Rock dizisinde rol almaktadır. Oyunculuk dışında, müzisyenlik, yönetmenlik, yapımcılık ve senaristlik yapmaktadır.

Tim Robbins (1.98cm)

Tim Robbins (1.98cm)

Josh Duhamel (1.95cm)

Hollywood’dun ünlü ABC kanalına ait dizisi All My Children ile oyunculuğunu başlatan Amerikalı aktör Josh Duhamel, aynı zamanda bir modeldir. Daytime Emmy’de kazandığı En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü, dizilerde gösterdiği başarının bir kanıtıdır. Duhamel NBC kanalında yayınlanan Las Vegas dizisinde başrolü canlandırdı. Transformers: The Last Knight’da aldığı başrol son senelerde en başarılı rollerinden biri oldu. 2009-2019 yılları arası, Duhamel, Black Eyed Peas grubu üyesi olan ünlü şarkıcı Fergie ile evlendi. Çiftin bir oğulları var.

Josh Duhamel (1.95cm)

Josh Duhamel (1.95cm)

Ben Affleck (1.95cm)

1984 yılında PBS’de yayınlanan The Voyage of the Mimi’de kariyerine başlatan başarılı aktör Ben Affleck, iki kez Akademi Ödülü ve üç kez Altın Küre kazamıştır. Kendisi, 1993-2014 yılları arasında, Gone Girl, Good Will Hunting, Pearl Harbor ve Dazed and Confused gibi birçok filmde rol aldı. Yakın arkadaşı olan Matt Damon ile beraber Good Will Hunting’in senaryosunu yazdıktan sonra Oscar kazandılar. Affleckn’i rol almanın yanı sıra yönetmenliğini de yaptığı filmleri The Town, Gone Baby Gone ve Argo’dur.

Ben Affleck (1.95cm)

Ben Affleck (1.95cm)

Howard Stern (1.98cm)

Radyoların bilinen sesi ve ünlü sunucusu Howard Stern, 2006 senesinden beri Sirius XM Uydu Radyosunda radyo sunuculuk yaptı. Kariyerine kamu radyosunda başlayan Stern, 1986 yılında sunuculukta ilk adımını attı. Başarısı sadece radyoyla sınırlı kalmayan ünlü isim, “Tüm Medyanın Kralı” takma ismiyle tanınıyor. Sadece sunuculuk yapmayan Stern, “New York Times En Çok Satan Kitaplar” arasına girmeyi başarabilen birkaç tane kitap yazdı ve 2012-2015 yılları arasında America’s Got Talent’ta jürilik yaptı

Howard Stern (1.98cm)

Howard Stern (1.98cm)

Sacha Baron Cohen (1.92cm)

Ünlü aktör Sacha Baron Cohen 1.92cm boyundadır. Kendisi 1.61cm uzunluğunda olan Avustralyalı aktris Isla Fisher ile evlenmiştir. Ünlü aktör, tüm izleyicilerin dikkatini Ali G.Cohen, Borat Sagdiyev ve Bruno Gehard gibi komedi karakterleriyle güldürmeyi başardı. Cohen, Les Misérables, Hugo, Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street, Borat ve Talladega adlı bir sürü filmde oyunculuk yaptı. Herkesin heyecanla ile beklediği Borat 2 ‘nin yapılacağı yönünde açıklamalarda bulundular ancak daha çıkış tarihini resmen belirlemediler.

Sacha Baron Cohen (1.92cm)

Sacha Baron Cohen (1.92cm)

Dwayne Johnson (1.98cm)

“The Rock” lakabıyla tanınan ünlü aktör Dwayne Johnson, ününe sahip olmadan evvel sekiz sene boyunca WWE güreşçisiydi. Rol almayı seçtiği filmlerin toplamı 10,5 milyar dolardan fazla kazançta olunca, Johnson haliyle en çok kazanan aktör haline geldi. En büyük başarısını Fast & Furious’da Luke Hobbs’u karakterini canlandırarak elde etti. The Scorpion King and Hercules’de başrol oynadı. Bunlar dışında, oyunculuk dışında da aktif olan Johnson, Disney’in Moana animasyon filminde seslendirme yaptı.

Dwayne Johnson (1.98cm)

Dwayne Johnson (1.98cm)

Vince Vaughn (1.98cm)

Hala oyunculuğa devam eden fakat pek ortalıkta gözükmeyen Vince Vaughn hala Hollywood’da aktif olarak oyunculuğa devam etmektedir. Kendisi hakkında çok haber almasak ta, 80’li yıllarda başladığı kariyeri 1996 yılına ait Swingers filmiyle canlandı. Kendisi daha sonrasında The Wedding Crashers, The Internship ve Hacksaw Ridge adlı filmlerde rol aldı ayrıca True Detective dizisinde de oyuncu. Ünlü aktör Vaughn’ın en son çalışması bir gerilim filminden yana oldu; Dragged Across Concrete adlı filmde kendisi Mel Gibson ile sahne paylaştı.

Vince Vaughn (1.98cm)

Vince Vaughn (1.98cm)

Jeff Goldblum (1.95cm)

Kişiliği ve konuşulan tarzı ile tanınan Jeff Goldblum, kendi ayaklarının üstünde durarak başarıyı elde eden adamlardan biridir. Oldukça popüler olan Jurassic Park filmi ve Bağımsızlık Günü gibi popüler ve yüksek izlenimli filmlere konuk oldu. Son dönemlerde rol almış olduğu filmlerin arasında 2014 yılına ait The Grand Budapest Hotel ve 2017 yılına air Thor: Ragnarok 2 vardır. Sadece oyunculuk yapmayan ünlü Jeff Goldblum’un kendi adından bir caz grubu ve Mildred Snitzer Orkestrası adlı bir orkestrası vardır. Goldblum bunların dışında da “The Capitol Studios Sessions” adlı bir albüm çıkardı. Albümü 2018 yılında piyasada satışa çıktı.

Jeff Goldblum (1.95cm)

Jeff Goldblum (1.95cm)

Tom Selleck (1.92cm)

1965 yılından beri oyunculuk sektöründe olan ünlü oyuncu Tom Selleck, senelerin verdiği tecrübe sayesinde sert karakterini ve başarılı oyunculuğunu net bir şekilde sergilemiştir. Usta oyuncu, sekiz sene boyunca Magnum P.I.’de özel dedektif Thomas Magnum’u canlandırdı. Unlü yıldız, toplamda 50 yapımı aşan film ve dizilerde rol aldı. En bilindik dizilerden biri olan Friends’de Dr. Richard Burke, Blue Bloods dizisinde ise New York Polis Komiseri Frank Reagan’ı canlandırdı.

Tom Selleck (1.92cm)

Tom Selleck (1.92cm)

RuPaul (1.95cm)

RuPaul takma ismiyle tanınan RuPaul Andre Charles, Amerika’nın en başarılı oyuncularından biri olarak seçilmiştir. 2009 yılında kendi Drag Race realite şovunu ekranlara taşıyan RuPaul, sunuculuk ve yapımcılık yapmaya başladı. 2009’da yayınlanan program, şimdiye dek altı Primetime Emmy Ödülü kazanma şansını yakaladı. Yapımcılık dışında da 14 albüm çıkaran RuPaul, şarkıcılık alanında da başarısını ortaya koymuştur. Bunların yanı sıra, dizi ve film sektörüne de giren yıldız, birkaç film ve TV şovunda roller canlandırdı. Son olarak, RuPaul üç tane kitap yazdı ve yayınladı.

RuPaul (1.95cm)

RuPaul (1.95cm)

Jason Momoa (1.92cm)

Jason Momoa, 41 yaşında olmasına rağmen, yakışıklılığı ile fiziksel olarak kendinden genç olanlara bile taş çıkartacak vücüda sahip! Uzun boya sahip olmanın bir avantajı daha. Kaslı vücudu sayesinde ona özel karakterler oluşmuştur; kendisi 1992 yılından beri eğlence sektöründe aktiftir. See’deki Baba Voss’tan tutun Game of Thrones’un Khal Drogo’suna kadar bir sürü rol canlandırmıştır. Hem gerçek hem kurgusal olan ürkütücü birçok rol canlandırdı.

Jason Momoa (1.92cm)

Jason Momoa (1.92cm)

Will Ferrell (1.92cm)

Will Ferrell, hızlı bir başlangıca adım atarak Saturday Night Live programında sergilediği performans sayesinde seyirciyi güldüren aktörler arasında yer almaktadır. Sadece oyunculuk değil eş zamanda senaristlikte yaptı. Buna bir örnek verecek olursak hem senaristliğini yaptığı hem de başrol üstlendiği film Anchorman: The Legend of Ron Burgundy’dir. Ferrel’ın kendine ait bir komedi internet sitesi ve bir e Funny or Die adlı yapım şirketi vardır. Komedi alanında ustalaşan yıldız, her daim komik rollerle karşımıza çıktı ancak başka rollerde de ciddiyetini ve başarısını tüm dünyaya gösterdi. 24 Mart 2015’te kendisine Hollywood Walk of Fame yıldızlarının arasında yer alma şansını yakaladı.

Will Ferrell (1.92cm)

Will Ferrell (1.92cm)

Liam Neeson (1.92cm)

Sizlerle bir filmine ait repliğin alıntısı paylaşarak konuyu kısa kesmeye karar verdik: “Sen kimsin bilmiyorum. Ne istediğine dair bir fikrim yok. Fidye için arıyorsan, sana param olmadığını söyleyeceğim. Ama para dışında sahip olduğum özelliğim yeteneklerim, çok uzun bir kariyer boyunca edindiğim çok özel ve değerli yetenekler. Kızımın gitmesine şimdi izin verirsen, bu senin sonun olur. Seni aramayacağım ve peşinden gelmeyeceğim. Ama yapmazsan seni ararım, seni bulurum ve seni öldürürüm.”

Liam Neeson (1.92cm)

Liam Neeson (1.92cm)

Alexander Skarsgard (1.92cm)

Alexander Skarsgard, hakettiği ödülleri elde etmiş başarılı bir oyuncudur. Kendisi Screen Actors Guild, Altın Küre ve Primetime Emmy Ödüllerini kazandı. Canlandırdığı roller arasında True Blood dizisindeki Eric Northman, Big Little Lies’deki Perry White ve Tarzan filminde rolleri vardır. Aileside, oyunculuğa yabancı bir soy değil; Skarsgard’ın babası ünlü aktör Stellan Skarsgard’tır ve kardeşleri de Bill Skarsgard (IT’de Pennywise) ve Gustaf Skarsgard (WestWorld) ekranlarda yer almıştır.

Alexander Skarsgard (1.92cm)

Alexander Skarsgard (1.92cm)

Jason Segel (1.92cm)

Kendisini, rol aldığı How I Met Your Mother’daki Marshall Eriksen rolüyle veya Forgetting Sarah Marshall, Knocked Up ve Sex Tape gibi filmlerdeki performansıyla tanımış olabilirsiniz. Aktör Jason Segel, 2012 yılında Harvard’ın Hasty Pudding tarafından Yılın Adamı olarak seçilmiştir.

Jason Segel (1.92cm)

Jason Segel (1.92cm)

Chevy Chase (1.92cm)

Elinden geleni ardına koymayan Chevy Chase, SNL’de yazarlık ve oyunculuk yapmıştır. SNL’de çalıştığı yıllar boyunca yoğun bir şekilde çalıştı ve çalışmalarının sonunda elde ettiği başarı ve tecrübesi ona beş Primetime Emmy adaylığı olarak geri döndü. Beş adaylığın sonunda üç ödülü kazanma hakkına sahip oldu. Ödül alan kişi olmak dışında, ödül verenlerinde arasında yer aldı: 1987 ve 1988 yıllarımda Akademi Ödülleri’nde sunuculuk yaptı. National Lampoon filminde Clark W. Griswold’ı canlandırdı. Onu tanındık biri kılan bir başka çalışma ise; Community’deki Pierce Hawthorne rolüydü.

Chevy Chase (1.92cm)

Chevy Chase (1.92cm)

John Lithgow (1.92cm)

Harvard mezunu ve Fulbright bursiyeri John Lithgow, oldukça ünlü bir akördür. London Academy of Music and Dramatic Art’a katılan Lithgow, Brpadway’dr sergilediği performansları sayesinde iki Tony, TV için altı Emmy Ödülü ve film için iki Altın Küre Ödülü kazanmıştır. Kazanmanın yanı sıra kendisi iki kez Oscar, dört kez de Grammy Ödülü’ne aday gösterilmiştir. Lithgow sadece oyunculuk dışında, şarkıcılık, müzisyenlik, şairlik ve yazarlık dallarını da kariyerine eklemiştir. Hollywood’dun Walk of Fame’indd yer alan bir yıldız için pek te söylenecek bir söz yok!

John Lithgow (1.92cm)

John Lithgow (1.92cm)

John Mayer (1.92cm)

John Mayer, multi-platin konumuna erişen, bir dem fazla aldığı Grammy ve bir sürü başka ödülleri kazanarak başarısını kanıtlamıştır. Şarkıları dışında sunucu, oyuncu ve yazar olmayı da başaran ünlü, oldukça hevesli ve başarılı. Mayer, The Late Late Show’da konuk sunuculuk yapmanın yanı sıra, Esquire gibi dergiler için de köşe yazıları yazmaktadır.

John Mayer (1.92cm)

John Mayer (1.92cm)

Reklam