Yeni Doğum Yapan Kedinin Yavrularına Ne Oldu?

Yayinlanma tarihi 03/17/2021
Reklam

Davranışlarını önceden kestiremesek de kedilerin inanılmaz derecede sevimli hayvanlar olduğunu biliyoruz. Musya o kedigillerden sadece biriydi. Ev sahibi tek değildi, o ve bir grup veteriner onu hayrete düşürdü. Bebeklerini emzirdikten sonra insanlar şok oldu. Musya, Sadgorod Hayvanat Bahçesi’nin en sevilen kedisiydi. O kedi bir yaş büyüktü ve garip bir kediydi. İnsanlar, Musya hamile kaldıktan sonra kedinin sağlıklı olduğundan emin oldu.

Babies Of This Cat That Recently Gave Birth Were Not What They Thought They Were

Yeni Doğum Yapan Kedinin Yavrularına Ne Oldu?

Musya’yı Arıyor

Musya, çevrede dolaşabildiği için hayvanat bahçesinde kendini yalnız hissetmedi. Ancak Musya’nın kaybolmasının ardından hayvanat bahçesinde çalışanlar endişeye kapıldı. Binanın içinde kazlar, ördekler ve rakunlar vardı. Bunların yanı sıra kurtlar, şempanzeler, ayılar, kaplanlar ve birçok nadir hayvan da vardı. Bununla birlikte, Musya’dan ona zarar verebilecek çok sayıda büyük hayvan vardı. İşçiler bu nedenle kayıp kediyi arayıp bulmayı seçtiler.

The Search For Musya

Musya’yı Arıyor

Sakinlerden Biri

Musya, hayvanat bahçesinde tutulan hayvanlardan ayrı tutuldu. Bununla birlikte, kedinin hayvanat bahçesinde ikamet etmesi önceden hiç planlanmamıştı. Bir hayvanat bahçesi görevlisi olan Alice, soğuk kışta çalışırken bir şeyi fark etti. Karda yürüyen Alice, bir hayvan bakıcısı olarak, birşey fark etti. Alice, gördüğü şeyin bir kaya olmadığını anladı. İşçi yaklaştığında küçük siyah bir kedi gördü ve neredeyse dona kaldı. Kedi Alice tarafından alındı ve veterinere götürüldü.

One Of The Residents

Sakinlerden Biri

Minik Kedi

Alice, açık bir veteriner ararken kazağını çıkarıp kedinin üzerine koydu. Profesyonel, çalışan bir veteriner bulduktan sonra kediye yardım etmeye çalıştı. Alice, sonucu beklemekten başka bir şey yapamadı. Hepsi duruma şaşırdılar, ancak kedinin hayatta kaldığı için mutluydu. Günler geçtikçe sağlığı iyileşiyordu. İşçiler onu personel odasına aldılar ve kediye gereken ilginin gösterilmesini sağladılar.

A Tiny Cat

Minik Kedi

Hepsi Onu Sevdi

Musya’ya tüm işçiler baktı. İnsanlar kedinin tüm gün boyunca odanın her tarafında koştuğunu görmekten mutlu oldular. Ancak çalışanlar, hayvanat bahçesinin Musya’nın yaşayacağı yer olmadığını düşünüyordu. Kedi pencereye baktığında Musya, kedinin yaşadığı ortamı ortaya çıkarmak için duyduğu heyecanı tutamadı. İşçiler kapıyı kapatmayı unutunca Musya fırsatı değerlendirip kaçtı.

They All Loved Her

Hepsi Onu Sevdi

Oradan Kaçtı

Alice çoğu zaman Musya’yı gezintiye çıkarırdı. Ancak Musya tasmalıydı, çünkü işçi kediye bir şey olacağından korkuyordu. Bir yıldan fazla bir süre Musya ile ilgilendiler, ancak Musya odasından kaçtıktan sonra gergindiler. İki gün boyunca Musya’yı bulmaya çalıştılar ve Alice her yere baktı. Musya odadan çıktıktan sonra hayvanat bahçesi görevlisi, kedinin yaralandığından endişelendi.

She Got Out Of There

Oradan Kaçtı

Umut Üzerine Tutunmak

Hayvanat bahçesinde çalışan ve Musya’yı tanıyan insanlar, kedinin güvende olması için dua ediyorlardı. Tehlikeyi oldukça iyi anlıyorlardı. Alice ayrıca, Musya’yı bir daha asla göremeyebileceği konusunda işçiler tarafından uyarıldı. Alice yine de kedinin güvende olmasını umuyordu. Alice, bildirimden sonra bile, kedinin tehlikede olduğuna ve geri geleceğine gerçekten inanmadı.

Holding Onto Hope

Umut Üzerine Tutunmak

Eve Döndü

Musya’yı iki gün özledikten ve aradıktan sonra kedi eve döndü. Musya kapının önünü pençelerken, kedi görevlileri onun varlığını fark etmişti. İşçi, kedinin zarar görmediğini veya hayatta olduğunu görünce Alice rahatladı. Alice, Musya’ya yeni bir yuva bulmanın tam zamanı olduğunu düşündü. Kediye bakan insanlar için zor olabilirdi. Ancak Musya’nın hayvanat bahçesinde kalacağı sonucuna vardı.

She Returned Home

Eve Döndü

O Farklıydı

Birkaç hafta sonra Musya geri döndüğünde. İşçiler, Musya’nın davranışındaki ani değişikliği fark ettikten sonra endişelendiler. Musya çok farklı davranıyordu. Musya odasında her zaman oynar ve sevimli davranırdı ama işçiler gittikten sonra odanın kapısı açıldı. Musya, kedilerin yaptığı gibi odadan çıkmak ya da kaçmak istemiyordu. Kediye ne olmuş olabilir?

She Was Different

O Farklıydı

Bir Şey Oldu

İşçiler, kedi eve döndükten sonra farklı davrandığı için Musya’nın başına bir şey geldiğini düşündüler. Kedi odadan her çıktığında, sadece uzanır ve hiçbir şey yapmazdı. Hayvan bekçileri onun davranışının farklı olduğunu biliyordu. Alice, kedinin davranışını fark etti ve Musya’ya ne olduğunu bilmiyordu. Herkes şaşırmıştı ama gerçeği öğrendikten sonra daha çok şaşırdılar.

Something Was Up

Bir Şey Oldu

Yine Kayboldu

Alice, bir fincan çay içmek için personel odasına döneceği için Musya ile oynamak istiyordu. Ancak Alice, Musya’nın odada olmadığına inanamadı. İşçi, Musya’nın saklanabileceği her yeri aradı. Ancak, kediyi bulamadı. Musya yine kayıptı. Maalesef iklim berbattı. Gök gürültüsü ve şiddetli yağmur yağıyordu.

She Went Missing Again

Yine Kayboldu

Onu Aramaya Başladılar

O anda tüm personel Musya’yı aramaya karar verdi. İnsanlar kediyi görür görmez Musya’yı almaları gerektiğini biliyorlardı. Bakıcılar el fenerlerini alıp kediyi aradılar. İşçiler Musya’nın saklanabileceği yere gittiler ve etraflarındaki seslere dikkat ettiler. Musya hâlâ hayvanat bahçesinin içinde olabilirdi.

They Looked For Her

Onu Aramaya Başladılar

Ağaçalrın Arasında

Hayvanat bahçesinde hala park yerleri ve arabalar vardı. Musya, hayvanat bahçesinden uzaklaşmamış olabilir. Alice, kedinin hala hayvanat bahçesinin içinde olduğuna inanıyordu. Aniden Alice bir ses duydu. Aslan kafesinin yanında ahşap bir alan vardı. Alice o bölgenin yakınında bir çığlık duydu. Çalıların etrafındaydı. Alice el fenerini çıkarıp o yeri gösterdi. İşçi kediyi görünce rahat bir nefes aldı.

In The Bushes

Ağaçalrın Arasında

Tek Başına Değil Miydi?

Musya çalılıkların arasında iyi bir kedi gibi oturuyordu. Ancak işçi, Musya’nın o yerde yalnız kalmaması üzerine şaşırdı. Kedinin göğsünde bir şey sürünüyordu. Alice daha yakından baktı ve işçi keşfettiğine inanamadı. Alice, Musya’nın dört yavrusu olduğunu öğrendi. Ancak Alice’i ve hayvan bakıcılarını şaşırtan tek şey bu değildi.

She Was Not On Her Own

Tek Başına Değil Miydi?

Büyük Sürpriz

Hayvanat bahçesindeki tüm işçiler, yavru kedileri gördükten sonra şaşırdılar. Ancak Musya’nın göğsünde sürünen bir şeyin farkına vardılar. Bakıcılar, yavru kedi grubunda bir bebek kirpi olduğunu gördükten sonra buna inanamadılar. İşçiler hayvanları orada bırakamayacaklarını biliyorlardı. Onları güvenli bir yere götürmeye karar verdiler.

The Big Surprise

Büyük Sürpriz

Ona Bir Kutu Aldılar

İşçilerden biri, birkaç battaniye ve hayvanları koymak için bir kutu almak için binaya gitti. Hayvanın güvenliğini sağlamayı düşündükleri eylem buydu. Alice hayvanları tek tek alıp kutuya koymuştu. Hepsi kutunun içine girdikten sonra, Alice onları veterinere götürmeye karar verdi. Hayvanat bahçesi görevlisi keşfettiklerine inanamadı ve o anda kafaları karıştı.

They Got Her A Box

Ona Bir Kutu Aldılar

Bebekleri Oldu

Alice, veterinere gitti ve veterinerin Musya ve yavrularını kontrol etmesine izin verdi. Uzmanlar hayvanları gözlemledikten sonra veterinerin yüz ifadesi sertleşti, ancak birkaç dakika sonra güldü ve “Daha önce hiç böyle bir şey görmedim” dedi. Uzman, hayvanları gözlemledi ve kirpi ile yavru kedileri ayırmaya karar verdi. Veteriner odadan çıktı ve Alice’i konu hakkında bilgilendirdi.

She Had Babies

Bebekleri Oldu

Onlarla Olmak İstiyordu

Musya, veteriner gittikten sonra yavru kedilerini kutudan çıkardı ve kirpilerin yerleştirildiği yere taşındı. Musya, bebekleri korudu ve sütünü içmelerine izin verdi. Yavru kediler ve kirpi Musya’nın yakınlarındaydı. Musya, o gün hava çok kötü olduğu için bebeklerinin sıcak olmasını sağladı. Alice için bu kalp eriten bir sahneydi.

Wanting To Be With Them

Onlarla Olmak İstiyordu

Evlat Edinen Bir Anne

Alice ve hayvanat bahçesi çalışanları, Musya’nın bebek kirpi annesi olmak istediğini anladılar. Alice, Musya bebeklerin annesi gibi davrandıktan sonra ona hayran kaldı. Ancak Alice, Musya’nın anneleri olmasının iyi bir fikir olmadığını düşündü. Kediler, kirpi dikeniyle yaralanabilir veya sokulabilir. Alice, yavru kedileri tekrar kirpiden ayırmaya karar verdi. Ancak kirpi Alice tarafından beslenmekten hoşlanmayacaktı.

An Adoptive Mom

Evlat Edinen Bir Anne

Bir Kez Daha Birlikte

Alice, yavru kedi ve kirpi bir arada tutmanın kötü bir fikir olduğunu düşündü. Ancak Musya gerçekten bebeklerin annesi olmak istiyordu. Bir süre sonra Alice, Musya’nın kirpi’yi nereden aldığını öğrenir. Kirpi’nin annesi hayvanat bahçesinde bir olay yaşadı. Alice, kirpi ve çim biçme makinesinin annesi ile ilgili olayı hatırladı.

Together Once More

Bir Kez Daha Birlikte

Kendi Başlarına

Kirpi, anneleri kazaya yakalandığından Musya’yı görene kadar yalnız kalmış olabilir. Yavru kirpi, Musya’nın onları görmesinden önceki günlerde açlıktan ölüyor olabilir. Kedi onlara kendi bebekleri gibi bakmaya karar verdi. Bununla birlikte, kedinin, yavru doğduktan önce mi yoksa sonra mı kirpi ile ilgilenmeye başladığını kimse bilmiyordu.

On Their Own

Kendi Başlarına

Bebek Kirpi Yetiştirmek

İnsanlar, Musya’nın yavru kirpi tarafından zarar görmediğine veya sokulmadığına inanamadı. Musya, yavru kedilerine baktığı gibi kirpilere de baktı. Alice, kedinin bebeklere bakmasına yardım ediyordu. Bakıcılar, Musya’yı ve bebeklerini personel odası dışında bile izleyebileceklerinden emin oldular. Musya’nın hikayesini internette paylaştıktan sonra anında tüm dünyada tanındı.

Raising Baby Hedgehogs

Bebek Kirpi Yetiştirmek

Herkesin Nefesi Kesilmişti

İnsanlar dilsizdi ve paylaştıkları fotoğrafları seviyorlardı. İnsanlar, Musya’nın yavru kedilere ve bebek kirpilere baktığını görünce şaşkına dönmüşlerdi. Kedileri seven insanlar Musya’nın yaptığı eylem karşısında şaşkına döndü. İnsanlar Musya’nın sorumlu ve kibar bir anne olduğunu düşünüyorlardı. Musya’nın kedi hala iyileşirken yardıma ihtiyacı olduğunda Alice’in yaptığı aynı eylemdi.

They Were All Speechless

Herkesin Nefesi Kesilmişti

Mutlu Bir Aile

Musya’nın ilgilendiği kirpilere olanlardan büyülenmemek mümkün değil; artık yetişkin kirpilerdi ve Musya tarafından başarıyla bakılıyorlardı. Kedi, sağlıklı yetişkinler olana kadar her gün kirpi ile ilgileniyordu. İlham verici bir hikayeydi. O yavru kirpi gören kendi kedimiz olsaydı, evcil hayvanımızın bu hayvanlara nelere yapacağını düşünemeyebilirdik.

A Happy Family

Mutlu Bir Aile

Sıradışı Aile

Musya’nın hikayesi benzersiz olabilir ama Rusya’da o ülkede manşet olan başka bir kedi daha vardı. Kedinin adı Rosinka idi ve yavru sincap maymunu Fyodor’un annesi oldu. Hayvan bakıcısı yavru hayvanı aldı ve kendi annesi bıraktığında ona bakmaya karar verdi. Neyse ki Rosinka yavru hayvana bakmaya başladı. Rusya’daki kedilerin diğer yavru hayvanlara bakması normal algılanabilir.

Unlikely Family

Sıradışı Aile

Reklam