Sześć lat po narodzinach chłopca bez mózgu lekarze byli w szoku kiedy dokonali tego odkrycia

Opublikowano 04/29/2021
Reklama

Wszystko było już jasne – coś było nie tak. Kopia wyników była w rękach pielęganiarki a ona patrzyła na lekarza przerażona. Wszyscy obecni z niecierpliwością oczekiwali na dobre wiadomości ale niestety tak nie będzie w tym przypadku. Pielęgniarka nie mogła nic zrobić i stała zszokowana. Wszyscy w pokoju byli zaniepokojeni widząc jej minę. O co chodziło? Pielęgniarka otrząsnęła się z szoku dopiero jak zaczęli do niej głośno mówić. Czy to była prawda? Nie było możliwości, że to prawda. Jak to w ogóle było możliwe? Nie miała pojęcia jak w ogóle wyjaśnić rodzicom co się stało. Mimo to rodzice mieli prawo poznać całą prawdę o swoim dziecku.

Six Years After Birth Of A Boy With No Brain, Doctors Were Shocked By What They Found

Sześć lat po narodzinach chłopca bez mózgu lekarze byli w szoku kiedy dokonali tego odkrycia

Szczęśliwa rodzina

Małżeństwo Rob i Shelley Wall cieszyli się wspólnym życiem. Para pochodziła z Cumbrii w północno – zachodniej Anglii i byli naprawdę bardzo zgraną parą. Mieli razem dwie urocze dziewczynki i cieszyli się tym co ma do zaoferowania idylliczna okolica w ktorej mieli dom. The Walls czuli, że wychowują swoje dzieci w bardzo fajny sposób. Dawali im dużo miłości i wsparcia jakiego tylko dzieci potrzebują. Mimo tego czuli, że czegoś im brakuje.

They Were A Happy Family

Szczęśliwa rodzina

Chcieli kolejne dziecko

Para zdecydowała się na jeszcze jedno dziecko. Nie minęło dużo czasu i Shelley ponownie zaszła w ciążę. Byli bardzo szczęśliwi. Shelley i Rob mieli już dwie małe dziewczynki więc mieli nadzieję, że tym razem będzie to chłopiec. Rob chciał gra w piłkę ze swoim synem ponieważ jego córki nie były tym zainteresowane. Jednak wszystko się zmieniło gdy poszli na rutynową kontrolę.

They Wanted A Third Kid

Chcieli kolejne dziecko

Wyniki

Podczas ciąży regularnie odwiedzali szpital i swojego lekarza. Ważne było aby upewniać się, że zarówno Shelley jak i dziecko czują się dobrze. Para już wtedy wiedziała wszystko o ciąży. W końcu to ich trzecie dziecko. Nie mieli jednak pojęcia, że ​​tym razem będzie to bardzo stresujące.

What The Scan Showed

Wyniki

Złe wieści

Kolejna kontrola nie przebiegła zgodnie z oczekiwaniami. Okazało się, że chłopiec w łonie matki miał poważne nieprawidłowości. Para odkryła, że ​​ma tylko dwa procent mózgu. Po dowiedzeniu się o tym para od razu wiedziała co robić. Nie wahali się aby mieć dziecko nawet gdy się o tym dowiedzieli.

Bad News For The Couple

Złe wieści

Byli zdruzgotani

Rob i Shelley byli załamani. Już wiedzieli, że jakość życia ich synka będzie gorsza niż każdego zdrowego dziecka. Lekarz przedstawił im czego mogą się spodziewać po narodzinach syna. Wrodzona wada miała spowodować, że Noe nie wytworzy kory mózgowej. Chłopiec miałby rozszczep kręgosłupa co oznacza, że ​​rdzeń kręgowy nie uformuje się prawidłowo. Lekarz miał jednak propozycję dla rodziców.

They Were Devastated

Byli zdruzgotani

Sugestia aborcji

Zaproponowali dość radykalne rozwiązanie. Lekarz nie mógł powstrzymać się od propozycji i sugestii, że ​​najlepszym rozwiązaniem jest przerwanie ciąży. Jak możesz sobie wyobrazić nie było łatwo to usłyszeć. Nikt nie powinien być zmuszony do podejmowania tak trudnej decyzji! Lekarz dodał, że ich syn będzie potrzebował całodobowej opieki. A co najgorsze jego oczekiwana długość życia jest krótka. Co para myślała na temat aborcji?

Advised To Get An Abortion

Sugestia aborcji

Czas decyzji

Musieli podjąć poważną decyzję. Gdy tylko wrócili do domu ich dziewczynki przywitały ich z radosnymi minami. Rob i Shelly nie mogli zmusić się do podzielenia się złymi wiadomościami. Ich dzieci były najważniejszą rzeczą na świecie. To wtedy zdecydowali się zatrzymać płód i nie usuwać ciąży.

Time To Make A Decision

Czas decyzji

Nie ma powrotu od decyzji

Rob i Shelley gdyby byli młodsi prawdopodobnie poważnie pomyśleliby o alternatywie. Ale kiedy zobaczyli swoje małe dziewczynki doszli do wniosku, że nie ma dla nich znaczenia jakie będą mieli dziecko. Ogólnie doradzono jej cały czas aby poddała się aborcji. Nie drgnęła jednak a jej mąż ją popierał. Nie planowali zmienić zdania.

No Backing Out Now

Nie ma powrotu od decyzji

Decyzja podjęta

W jej głowie nie było żadnych wątpliwości. Shelley chciała zatrzymać dziecko i kontynuować ciążę. Wiedzieli, jakie to będzie trudne ale nie przeszkadzało jej to. Mieli tylko nadzieję, że ich mały synek będzie wystarczająco silny by przeżyć i być w przyszłości samodzielny.

She Made Up Her Mind

Decyzja podjęta

Wiele przeciwności losu

Noah urodził się przez cesarskie cięcie 6 marca 2012 roku. Rodzice wiedzieli już czego się spodziewać. Ostrzegli ich już wcześniej, że prawdopodobnie będzie sparaliżowany poniżej klatki piersiowej. Poza tym było możliwe, że będzie miał również inne nieprawidłowości. Bała się ale była też podekscytowana spotkaniem z nim po raz pierwszy. Dwunastu lekarzy było przy niej aby upewnić się, że poród zakonczy się sukcesem.

Against The Odds

Wiele przeciwności losu

Był wojownikiem

Gdy tylko Noe się urodził wydał z siebie głośny krzyk. To był dobry znak. Jego rodzice uznali to za znak, że przybył ich synek. Jeden z lekarzy założył mu zastawkę w czaszkę aby pozbyć się nadmiaru płynu. To również zmniejszyło nacisk na tkankę jego mózgu. Nie pozostawało im nic innego jak tylko mieć nadzieję, że wszystko będzie w porządku i jakoś się ułoży.

Their Son Was A Fighter

Był wojownikiem

Pierwsze chwile

Rob i Shelley byli po prostu zadowoleni że mają nowe dziecko. Nie mieli żadnych oczekiwań. Z ulgą zobaczył, że może oddychać, pić i jeść. Jego mózg na ile to możliwe był w porządku ale nie mógł się ruszyć od pasa w dół. Na szczęście nie miało to wpływu na to jak bardzo był szczęśliwy. Nie mieli pojęcia jak tak dobrze funkcjonował mając tak mały mózg.

In The Early Days

Pierwsze chwile

Lepiej niż się spodziewali

Nie byli w stanie uwierzyć, jak szybko rozwijał się ich syn. Zanim się urodził lekarze powiedzieli im, że będzie miał poważne specjalne potrzeby. Mimo to radził sobie dobrze nawet trzy lata później. Nie wydawał się być w tyle za swoimi rówieśnikami. Co więcej Noah wydawał się świadomy tego co się dzieje i wydawał się emocjonalnie inteligentny. Zaczął także mówić. Wiedzieli, że muszą iść z wizytą do lekarza.

Much Better Than Expected

Lepiej niż się spodziewali

Chcieli wiedzieć prawdę

Kiedy Noah się jednak rozwijał jego rodzice byli ciekawi jak wygląda teraz jego mózg. Nadszedł czas aby wykonać kolejny skan jego głowy. Pielęgniarka wróciła z sąsiedniego pokoju z wynikami w dłoni. Widzieli zszokowany wyraz jej twarzy! „Nie uwierzycie w to” – powiedziała im. Lekarz odebrał jej skany i przyjrzał się im w okularach. Spojrzał na dokumenty po upewnieniu się, że dobrze widzi. „Ona ma rację” – potwierdził. „Nie mogę uwierzyć w to co widzę”.

They Wanted To Follow Up

Chcieli wiedzieć prawdę

To cud

Para była w kompletnym szoku słysząc co miał im do powiedzenia lekarz. Żadne z nich nie było przygotowane by usłyszeć co pokazały skany. Noah urodził się z zaledwie dwoma procentami typowego mózgu. Teraz jednak ma ponad 80 procent mózgu! Tak – wyglądało na to, że chłopiec ma jednak mózg.

It Was A Medical Miracle

To cud

Nie umieli tego wyjaśnić

Jest to bez wątpienia bardzo drażliwy temat. Niektórzy mówią, że nie można “wyhodować” mózgu, inni mówią, że jego mózg tam był, cały zgnieciony, więc kiedy założono zastawkę wrócił tam gdzie powinien ”- powiedział zdumiony ojciec w Dzień dobry Wielka Brytania . Kontynuował: „Ale gdyby jego mózg był tak zmiażdżony powinien był być poważnie upośledzony umysłowo”. Czy to nie był cud?

No Way To Explain It

Nie umieli tego wyjaśnić

Teoria lekarza

Doktor Gregory Scott jest neurobiologiem związanym z Imperial College London. Powiedział, że przeciek prawdopodobnie dał mózgowi wystarczającą przestrzeń do wzrostu. Jednak to nic innego jak teoria której nie może udowodnić. Prawda jest taka, że ​​nie wiemy wszystkiego o naszych najważniejszych organach. Jeśli zapytasz Shelley i Roba, „jak” to nie jest zbyt ważne. Byli po prostu zadowoleni widząc, że sytuacja zdrowotna Noego była znacznie lepsza.

A Theory By A Researcher

Teoria lekarza

Nie do ogarnięcia

Teoria, że jego mózg prawie wraca do normy jest nie do uwierzenia” – powiedziała Shelly Wall. Dodała: „Rob i ja załamaliśmy się kiedy usłyszeliśmy wiadomości. To było jak sen. Nigdy czegoś takiego nie doświadczyłam. Nawet konsultanci byli we łzach. Za każdym razem, gdy widzimy lekarzy kręcą głowami. Są po prostu zdumieni tym co potrafi nasze ciało. ”. Zarówno Shelly jak i Rob a także ich córka Steph zawsze starają się być przy nim. Działają aby stymulować jego mózg i wspomagać jego wzrost. Nazywają ten proces ćwiczeniami dla mózgu.

It Is Beyond Belief

Nie do ogarnięcia

Wielkie postępy

Kiedy Noe już miał cztery lata mógł chodzić do szkoły, rozmawiać, czytać i liczyć do dziesięciu. Czy to nie niesamowite słyszeć, że on w ogóle wie jak używać długopisu? Wspaniale jest widzieć jak wiele wyzwań pokonał. W przyszłości chce zostać strażakiem. W 2017 roku Shelly powiedziała Chronicle Live : „Noah radzi sobie zadziwiająco dobrze – potrafi pisać, umie przeliterować swoje imię i potrafi prowadzić rozmowę”.

His Progress Is Amazing

Wielkie postępy

Cud po cudzie

Znacznie więcej rozmawiał i wypowiadał słowa” – powiedziała dumna matka. „Zaczął pisać. Potrafi pójść za moim palcem i napisać swoje imię ”. Kontynuowała: „Jego koncentracja była po prostu niewiarygodna. Nie wiedziałem, że ten dzień kiedykolwiek nadejdzie. Widać jak jesteśmy podekscytowani a on wie, że zrobił coś niesamowitego… zadziwia nas każdego dnia i nie wiemy jak to możliwe”.

One Milestone After Another

Cud po cudzie

Mały stał się gwiazdą

Rob i Shelley podjęli kolejną decyzję. Cały czas poświęcają czas na rozwój jego mózgu! Zabrali go nawet do ośrodka treningu mózgu w Australii. Mały chłopiec chce chodzić. Nie tylko to – chce też nauczyć się surfować i jeździć na nartach. Jego historia przez lata przyciągnęła uwagę mediów. To bardzo podnosząca na duchu historia która wprawiła innych w duże emocje.

He Has Become A Celebrity

Mały stał się gwiazdą

Co dobre dla niego

Noah nadal przechodzi terapię neurofizyczną. Jest to połączenie ćwiczeń poznawczych i fizjoterapeutycznych które obejmują surfing, jazdę konną i ewentualnie skoki spadochronowe. Mają nadzieję, że nauczy się chodzić. Rob powiedział, że eksperci zwykle nie prowadzą terapii dla dzieci ze względu na jej aspekt poznawczy. Jednak rodzina miała to szczęście, że udało się namówić lekarzy by przynajmniej zobaczyli małego chłopca. Chcą przygotować Noego na zabiegi poznawcze które może podjąć gdy osiągnie odpowiedni wiek. W końcu przyszłość tego niesamowitego młodzieńca wygląda w pięknych barwach.

Only The Best For Him

Co dobre dla niego

Chcąc zwiększyć świadomość

Kiedy zobaczysz stronę Hugs for Noah zobaczysz, że Shelley ma nadzieję, że jego przypadek sprawi, że inni zrozumieją jak ważne jest przyjmowanie kwasu foliowego podczas ciąży. Może pomóc w zapobieganiu wadom mózgu i kręgosłupa takim jak bezmózgowie i rozszczep kręgosłupa. Centers for Disease Control and powrótention powiedziało, że kobiety które chcą zajść w ciążę powinny spożywać około 400 mcg dziennie. „Mimo że zażywałam to nie wystarczająco wcześnie”, powiedziała, „Nikt mi nie powiedział, jak ważne jest zażywanie kwasu foliowego”.

She Wants To Raise Awareness

Chcąc zwiększyć świadomość

Naadzieja i wiara

Nie będziemy tu pisać o etycznych sporach o aborcji. Prawdopodobnie zgodzisz się, że jest to historia nadziei i bez względu na wszystko. Powiedziano Shelley i Robowi, że trudno będzie im opiekować się ich synem ale tak się nie stało. Nie jest to łatwe ale nadal cieszą się, że nie poddali się aborcji. Prawdę mówiąc, wychowanie Noego było jedną z najbardziej satysfakcjonujących rzeczy jakich kiedykolwiek doświadczyli! Cieszymy się, że ich wiara w Niego nie poszła na marne. Mamy nadzieję, że przynajmniej nauczyłeś się czegoś z tej niesamowitej historii.

A True Testament To Hope And Faith

Nadzieja i wiara

Reklama